OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

11 czerwca 2023 r.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, a w soboty na Apele Jasnogórskie przy figurze Matki Bożej o godz. 21:00. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. z Nieszporami Eucharystycznymi i z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie oraz udział w Uroczystości Bożego Ciała. W szczególny sposób dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu kościelnemu i panu organiście, Matkom Różańcowym, pocztom sztandarowym, Braciom Piwowarom, Strażnikom Grobu Pańskiego, Budzyńskiej Orkiestrze Dętej, panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty, paniom katechetkom, dzieciom i młodzieży, strażakom, policjantom; dziękujemy za dostarczenie brzózek, za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie domów i uporządkowanie obejść, dekoracje i porządek przy świątyniach, figurach i krzyżach na terenie naszej Parafii.

3. Za tydzień w niedzielę zapraszamy wszystkich na festyn parafialny o godz. 14:00 na terenie przy plebanii. W związku z tym spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie w poniedziałek o godz. 19:15 na plebanii. Planujemy gry i zabawy dla dzieci, występy muzyczne, a także stoiska z przysmakami. Dochód z festynu wspomoże działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

4. We wtorek, 13 czerwca, zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim w kościele św. Andrzeja o godz. 20:00.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę o godz. 19:15 w salce katechetycznej.

6. Spotkanie do bierzmowania dla uczniów z klas VIII będzie w czwartek o godz. 16:30.

7. W czwartek, na zakończenie oktawy, będzie procesja do czterech ołtarzy przy kościele. Po Mszy św. będzie także poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, które wcześniej będzie można nabyć u Pań z Parafialnego Zespołu Caritas. Po liturgii będzie poświęcenie pól. Gospodarzy prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8. W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. z procesją eucharystyczną do figury Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18:00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Suma odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Budzyńskim będzie w niedzielę o godz. 10:00.

10. Organizujemy wyjazd na widowisko plenerowe „Orzeł i krzyż” w Murowanej Goślinie, które będzie w piątek, 23 czerwca. Koszt to 75 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

11. W minionym tygodniu na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 300 zł. Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Biuro parafialne będzie czynne w dni powszednie po drugiej Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy św. porannej.

13. Zapraszamy do zakupu i lektury Przewodnika katolickiego.

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Ciesielską oraz śp. Jadwigę Kosińską. Wieczny odpoczynek