X NIEDZIELA ZWYKŁA

08.06.2024r.

1.Raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie i udział w Oktawie Bożego Ciała oraz    w Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
2.Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18:00, oraz na Apele Jasnogórskie przy figurze Matki Bożej, w soboty o godz. 21:00.
3.Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek o godz. 19.30 w salce parafialnej.
4.W czwartek o godzinie 19.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
5.Za tydzień w niedzielę zapraszamy na festyn parafialny, który rozpocznie się o godz. 14.00 „Marszem dla Życia i Rodziny” spod kościoła św. Andrzeja Boboli. Następnie przejdziemy na teren przy plebanii,  gdzie zostaną poprowadzone gry i zabawy dla dzieci, pokazy strażackie, prezentacje pojazdów zabytkowych, występy muzyczne, a także stoiska z przysmakami. Dochód z festynu wspomoże działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Na placu będzie także stoisko z materiałami przygotowanymi              przez Fundację Małych Stópek.
6.Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy wyjazd na widowisko plenerowe „Orzeł i Krzyż” do Murowanej Gośliny. Jest to spektakl, który w piękny, plastyczny sposób pokazuje historię naszej Ojczyzny. Koszt samego biletu to 100zł. Do tej kwoty trzeba będzie doliczyć koszt dojazdu, który szacujemy na maksymalnie 50zł - w zależności od liczby chętnych. Wyjazd będzie w piątek 19 lipca w godzinach wieczornych. Chętnych prosimy o szybkie zgłoszenia do przyszłej niedzieli.
7.Wyjazd pielgrzymki na Podlasie, Warmię i do Wilna będzie jutro, w poniedziałek, o godz. 5.45 przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli.
8.Pielgrzymka autokarowa do Skrzatusza dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej wraz z ich rodzicami będzie w sobotę 15 czerwca. Wyjazd o godz. 9.30 sprzed kościołem św. Andrzeja.
9.Od kilku dni trwają prace konserwatorskie na wieży i elewacji kościoła św. Andrzeja Boboli. Po procedurze wyłonienia wykonawcy tych prac, została podpisana umowa pomiędzy naszą Parafią a Przedsiębiorstwem ORLIKON Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu. Wartość podpisanej umowy wynosi łącznie 1 021 000 zł, z czego 1 000 000 zł pochodzi z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków (Polski Ład), a pozostałe 21 000 zł stanowi wkład własny przekazany naszej Parafii przez Radę Miejską ze środków budżetowych Gminy Budzyń. Prace mają potrwać do końca października br. Prosimy wszystkich nawiedzających świątynie o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przy kościele. Wszystkim zaangażowanym Osobom i Instytucjom, które przyczyniły się do tego dzieła na rzecz Parafii składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.
10.Przed tygodniem zebraliśmy do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 300 zł. Bóg zapłać za tę ofiarę.
11.Zachęcamy do zakupu i lektury Przewodnika Katolickiego.
12.Biuro parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu w dni powszednie (z wyjątkiem czwartku) po Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy św. porannej.